Škola-dá či nedá nám něco do života?

27. března 2010 v 13:23 | Shitgirl |  Postřehy(více či méně smysluplné)
Docela se mi líbí myšlenka témata týdne, takže jsem se rozhodla taky něco napsat do tématu.

Tak co se týče naší školy, druhým rokem chodím na osmiletej gympl, vlastně je to spíše ústav než škola, ale není to zas tak nejhorší/vlastně jak kdy/

Do školy chodíme hlavně proto, aby nás připravila na život, ale i tak mi příjde, že máme někdy až moc povinností. Co se týče předmětů, hodně záleží na učitelech, hodně oceňuju přístup profesorky biologie, sice je mnohdy otrava učit se poznávačku s vědomím, že pokud se do dvou týdnů nenaučím 50 kytek, mám smůlu, ale jsem si jistá, že jednou, na vysoké, to všichni oceníme...

Hodně ráda mám i profesorku chemie, jedna z mála profesorů, co si uvědomují že jsme jenom lidi a že nemáme jenom jejich předmět, často dělá pokusy, to se mi líbí, hlavně proto, že si toho člověk zapamatuje daleko víc, než když se nadrtí dvě stránky textu A4.

Miluju fyziku, vím že je to hrozně divný, zvláště pak u holky, ale od té doby, co chodím na cvičení z fyziky/volitelný, povinný předmět/ mám strašně ráda našeho profesora, je tak ujetý až je vtipný :) co se týče učiva, když tam jde vyloženě o matiku, je to špatný, ale pokud bereme co bereme teď-a to pohyby a dá se to jednoduše naučit, je to paráda. :)

Nesnášim matiku, nejspíš proto že ji věčně nechápu, taky to bude spíš profesorem, jelikož mám dojem že ten nás absolutně nedokáže nic vysvětlit.

Co se týče češtiny, nastěstí mám dar citu, takže když napíšu gramatickou chybu a podívám se na to, prostě to vypadá blbě tak to opravim. Naše hodiny jsou totiž velmi zajímavé, buď děláme něco v pracovním sešitu nebo máme třídničkou hodinu jelikož češtinářka je zárověň naše třídní.

Potom tělocvik, mám takovej dojem, že to co po nás chcou je šílený, je sice hezký že z nás chcou atlety prvního stupně, ale kdo má být inteligentní a ještě dokonalý sportovec? mě by ani tak nevadila atletika jako gymnastika, s mým netrem sedmdesát osm je toho totiž moc udělat nedá.

Občanka, poslední dobou se mi tenhle předmět hooodně líbí, hlavně proto, že bereme základy psychologie a já se o to hodně zajímám, po kvartě totiž plánuju odcestovat na střední školu psychologie.

Výtvarka...ačkoli nejsem žádný talent, výtvarka mě baví, máme přísnou učitelku, ale, ač se to zdá nemožné, hodně toho naučí.

Zeměpis...radši nic, ještě jsem nepotkala normálního zeměpisáře, teď máme takovou kravičku, občas mám dojem že je to ňáká jehovista, to když nám říká že jsme plní zla, v její výuce nevidím budouctnost, ale co se týče zeměpisu jako učiva, to mě baví.

Angličtina...není to tak dávno, co jsem chtěla jít na jazykovku, to už mě přešlo, nevím proč, asi jsem zjistila, že angličtina není zas tak lehká jak se zdálo.

Hudebka? nemám ráda, nevím proč, líbí se mi, když zpíváme nebo když si pouštíme úryvky z vážné hudby, ale prostě mě to nějak nechytá.


Abych to zhrnula, půlku učiva v reálném životě nikdy nepoužijeme, ale bez školy by jsme zase nebyli nic, jsem v podstatě docela ráda za to co mám...
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 denishaky denishaky | E-mail | Web | 15. dubna 2010 v 16:39 | Reagovat

Pěkně napsaný.

2 Zvrhlý Dortíček Zvrhlý Dortíček | Web | 14. srpna 2010 v 19:57 | Reagovat

K té hudebce, nebude to tím, že zpíváte trapné lidové písničky? Já na základce hudebku nemohla vystát, učitelka co vypadala jak vypelichaný mikrofon a hodina se spíš blížila semináři o etiketě než ke zpěvu a hudbě......výtvarka to samé, jediné povyražení jsem nacházela v tom, že jsem svou tvorbou ráda šokovala......:-DDDD v mém temném období, když jsem nakreslila zbičovaného krista na kříži v nějakých 12-ti letech, se mě ta učitelka asi trochu bála......:DDDD

3 Shitgirl Shitgirl | Web | 18. září 2010 v 20:16 | Reagovat

[2]: Mně nevadí že zpíváme lidovky, i ty se víceméně dají, možná to bylo tím že jsem neměla ráda učitelku a brali jsme stupidní sonátovou formu a pár podobných zhovadilostí které mi, jakožto obyčejnému smrtelníkovi přijdou naprosto stupidní, scestné a zbytečné....
Jo, ta přezddívka k tvé tvorbě nádherně sedí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama